Blog

Nowości na stronie: nowe materiały i zmiany techniczne.

Co tam widać w perspektywie? Jacek Kleyff - O pierwszym skrzypku

Wieści z XV edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

Dziś w Kołobrzegu zakończyła się piętnasta edycja festiwalu „Nadzieja” – corocznej imprezy poświęconej piosence literackiej organizowanej przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego. Tegoroczne wydanie zamknęło ważny rozdział w historii imprezy: po piętnastu latach pracy nad kolejnymi edycjami, z festiwalem żegna się jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny Jacek Pechman.

Poniżej przytaczamy list który w tradycyjnym raptularzu opublikował twórca festiwalu.

Czytaj dalej i skomentuj.


Dodany 15.07.2018 przez DX

Kaczmarski Undeground - ostatnie dni na rejestrację

Uwadze miłośników piosenki literackiej w ogólności, i twórczości wybitnego jej twórcy Jacka Kaczmarskiego w szczególności, polecamy XI edycję festiwalu Kaczmarski Underground. Festiwal odbywa się w sercu Małopolski, szczegóły 42-godzinnego programu można znaleźć w kalendarzu wydarzeń, rejestracja jeszcze trwa, w momencie pisania posta pozostały 23 miejsca.

Skomentuj.


Dodany 22.08.2017 przez DX

Krótka płyta o Okudżawie

Targanym melancholią pomimo letniej pogody, słowiańskim duszom, wszystkim, którym jak autorowi tego posta wstyd jest, że z Okudżawy znają tylko „Pieśń gruzińską”, polecamy nowy projekt muzyczny Piotra Kajetana Matczuka, Tomasza Imienowskiego i Piotra Augustynowicza (znanych również jako Piramidy).

Najbliższy koncert 12 czerwca w Mińsku Mazowieckim, płyta z gitarowymi aranżacjami piosenek „majstra Bułata” już wkrótce w sprzedaży.

„Wyjmij pięści z kieszeni i popatrz na świat!”

Skomentuj.


Dodany 02.06.2017 przez DX

Kalendarz wydarzeń poznaje się z Facebookiem

Kalendarz wydarzeń jest tylko o tyle użyteczny, o ile jest aktualny. Po czterech latach (czas goni nas!) polegania wyłącznie na ręcznie dodawanych wydarzeniach, kalendarz PzT nauczył się nowej sztuczki - nasza strona śledzi wydarzenia pojawiające się na oficjalnych stronach drogich naszemu sercu artystów na Facebooku, i automatycznie dodaje je jako linki w kalendarzu. Zarówno wykonawcom jak i słuchaczom życzymy dobrego odbioru!

Skomentuj.


Dodany 21.06.2016 przez DX

Na końcu świta

Poznański Kwartet ProForma, niestrudzony wykonawca piosenki literackiej (i lider klasyfikacji najaktywniejszych podmiotów artystycznych naszej bazy wydarzeń) właśnie wydał debiutancką płytę "Na końcu świta". Album zawiera tworzone przez lata kompozycje zespołu do wierszy m.in. Jacka Kaczmarskiego, Krzysztofa Gajdy i własnych, jak również tłumaczenia piosenek Nicka Cave'a i Boba Dylana. Informacje odnośnie nabycia płyty na stronie zespołu.

Skomentuj.


Dodany 15.10.2015 przez DX